2007. szeptember 10., hétfő

Wood Wörkshop

Szó esett már a 'room and architecture' óráról. (Na meg ígértem is egy fejezetet róla.) Hát itt van. A tantárgy, vagy inkább tantárgy csoport egyik része - örömünkre - fával dolgozást, modellezést von maga után. Fentebb az egyik helyszín. Na azért ez elég korrekt! Emelett a legváltozatosabb (jóminőségű) szerszámok is biztosítottak. Nem mellékes az sem, hogy korlátlan fa áll rendelkezésünkre. És mindez bármikor igénybe vehető. Persze itt minden bármikor igénybe vehető. Itt komolyan veszik "A nap 24 órából és az éjszakából áll!" szlogent. Az itteniekkel ellentétben mi ki is használjuk.

Első feladatunk egy torony építése volt, ami elbír 5 kg-t. Ami max. 80-100 cm magas, alapterülete pedig nem haladhatja meg a 30x30 cm-t. Maximum 1x1 cm-es lécekből építkezhetünk. Mielőtt neki láttunk kikérdeztük otthoni tapasztalt ismerőseinket. Levente öcsém, leendő építész szinte "kész" tervvel állt elém. Az első amire felhívta figyelmünket, hogy el kell mennünk fát venni a művészellátóba! Na az az ami itt nincs! De minek is?! Itt ezt is mi csináljuk. A Nasa-tól kapott műszerekkel.


A fát (jobb minőségű rövid tűlevelü fenyő) először deszkákra aprítjuk, azokat pedig lécekre szeleteljük. Majd egy nagyon pontos gyalugéppel, méretre és simára gyaluljuk. A fa az egyik oldalon be, a másikon ki, és már kész is.

Utána a majdnem kész lécecskéket, alkatrészaket izlés szerint géppel, vagy manuálisan finomra csiszoljuk. Hihetelen ez a sok lehetőség szerszámok területén. Az még hihetetlenebb, hogy mindez egy iskolában van, és elérhető! (Apa, ilyen kell otthonra is!)


Majd ki-ki magamódján elkezdte a kis építményét. A tanárunknak igaza lett: "And we will have a lot of fun." Ki is járt belőle rendesen. Alkalmanként tényleg éjszakába nyúlóan, akár reggelig, esetleg a másnapi óra kezdetéig. Mostantól tényleg csak képek! Ide amúgy sem kéne semmi kommentár.


Az látható, hogy elég változatos darabok készültek. A legváltozatosabb teherbírással. Az enyém 30 kg-t bír. (Bizonyító kép talán később.) Végül itt a kész torony és az eljárás alapját képező építésztanuló Levente által rajzolt műszakirajz. Az alábbi képek 3 ponton különböznek. Találd meg mind!


(Vannak képek amiken, én is rajta vagyok. Azokat állványról, önkioldóval csináltam :) . Ha mégis használnék nem általam készített képeket, akkor azokat nagyon szépen Köszönöm!)

Nincsenek megjegyzések: